Вход на сайт / Регистрация RSS Контакты
События » Образование » ДНИ ПОЭЗИИ В ШКОЛЕ
19.09.2014 / Комментарии 0

ДНИ ПОЭЗИИ В ШКОЛЕ


11 сентября в читальном зале 2-й средней школы им. А.С. Пушкина состоялась встреча классников с лиепайскими поэтами, посвящённая Дням поэзии. Встреча носила название «Что такое осень?»

Об осени говорили и читали стихи Ольга Доренская, Любовь Соловьёва, Ольга Криль, Андрей Нестеренко. Песни исполняла Ольга Паулаускиене. Открыл мероприятие Роберт Шаманский, исполнив музыкальную композицию. А ученица 12э класса Юлия Соболь читала свои стихи.

Ольга Паулаускиене под гитару исполняет песни не только на слова других авторов, но и на свои стихи.

«Dzej-ol-īši»

16 сентября учащиеся 3б класса на уроке латышского языка у учительницы Лиги Калугиной также знакомились с латышской поэзией и сказками. Они читали стихи, рассказывали о прочитанных сказках. Библиотекарь С. Харитонова рассказала о конкурсе «детское жюри», в котором могут принять участие ребята.

Bibliotēkā «Libris»

11.septembrī bibliotēkā „Libris” bija Egona Līva grāmatas „Sarunas ar vecajiem jūras vilkiem” prezentācija, kurā piedalījās arī Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas 12.a un 11.a klases skolēni, skolotājas Irēna Oše, Līga Kalugina un skolas bibliotekāre Svetlana Haritonova.

Par grāmatu un avotiem, no kuriem smēlies informāciju, veidojot grāmatu, stāstīja rakstnieks Ēriks Kūlis. Viņš labprāt atbildēja uz interesentu jautājumiem un arī pastāstīja par sevi, par grāmatu rakstīšanas īpatnībām. Skolēni ar patiesu interesi klausījās Liepājas teātra aktiera Edgara Pujāta lasītos grāmatas fragmentus par „veco jūras vilku” atmiņām un sūro dzīvi.

Rudenīgā noskaņojumā

Dzejas dienas pilsētā un skolā

Līdz ar rudenīgo sauli mūsu skolā ienākušas Dzejas dienas – tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem, dzejas lasījumi un Dzejas dienu pasākumu apmeklējumi.

Visu Dzejas dienu laikā 11.a klase aktīvi un ieinteresēti iesaistījās dažādos pasākumos – apmeklēja Dzejas dienu atklāšanas pasākumu pie Mirdzas Ķempes pieminekļa, pasākumus kafejnīcā ”Darbnīca” un, protams, noslēguma pasākumu Liepājas promenādē.

Dzejas stundas notika arī skolā – tikšanās ar Raivo Bitenieku, iepazīšanās ar viņa krājumu „120 nokrāsa”, bet 12.a klasē un 7.a klasē viesojās dzejniece un dziesminiece Karina Krieviņa. „Mēs ar Karinu pārrunājām par dzeju un mūziku. Cilvēks ir ļoti gudrs. Vēl gribu viņu satikt,” atzina Daniels Čaikovs no 7.a klases.

Latviešu literatūras stunda

19.septembrī mēs gājām uz latviešu literatūru un mums bija pārsteigums. Pie mums atnāca Karīna Krieviņa. Viņai bija liels skaists čemodāns ar interesantām grāmatām, kur viņa raksta savas dzejas un dziesmas.

Karīna ir bijusi Spānijā, Krievijā u.c. Man patika dziesmas, bet visvairāk dziesma par sunīšiem. „Es vēlos vienu grāmatu, kur ir Karīnas dzejoļi un dziesmas”, stāsta Loro Kreičners no 7.a klases.

„Man ļoti patika dzejolis zīmējumā kā lietussargs un lielais grāmatu čemodāns,’’ – atzina Karīna Roga (7.a klase).

„Man ļoti patika, kā viņa spēlē un dzied. Gribu vēl tādu stundu”, – stāsta Daniels Tinda. Bet Anastasija Šimkus uzskata, ka „Karīnai ir patīkama balss”.

Un, lūk, ko skolēni raksta par tikšanos ar dzejnieku Raivo Bitenieku, kurš 18.septembrī viesojās literatūras stundā 11.a klasē.

„Dzejnieks Raivo Bitenieks ir ļoti dziļa personība. Viņa dzeja ir sarežģīta, ne vienmēr viegli saprotama. Redzams, ka cilvēks daudz pārdzīvojis,” – tā uzskata Artūrs Lilienfelds, Marija Aļeksejeva, Jūlija Tiškēvica no 11.e klases.

„Tas bija vienreizēji, ka Raivo citēja Pasternaku. Tas ir mans mīļākais dzejnieks,” – saka Sofija Ļeščinskaja.

„Ļoti uzrunāja autora dzeja. Visspēcīgāk veltījuma dzejolis „Matei”, kur ir autobiogrāfisks pārdzīvojums, kad arī pašam autoram acīs bija asaras,” – uzskata Anastasija Posteļga no 11.a klases. Bet Anna Radzihovska un Roberts Vasiļjevs uzskata, ka „šī dzeja ir ļoti sarežģīta un mazliet drūma.”

Dzejas dienas mūsu skolā jau kļuvušas par tradīciju.

Skolotāja Resija Zauere

<< Предыдущая Эту страницу просмотрели за все время 15010 раз(а) Следующая >>


Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий